Novoroční přechod 2015

41.ročníku novoročního přechodu Palkovických hůrek se zúčastnilo celkem 30 turistů. Autobus účastníky dovezl z Fryčovic až ke žluté turistické značce u hlavní cesty Hukvaldy - Kozlovice. Poté se turisté vydali vzhůru za mírného děště a mlhy k Lurdám. U Lurd se konala tradiční zastávka na krátký oddych a občerstvení. Odtud již naše kroky, které se utápěly v mlze, směřovaly k cíli akce - na Kubánkov. Vzhledem k tomu, že jsme se poučili a vystartovali o půl hodiny dříve, tak jsme v pohodě stihli veškeré oficiálnosti, které probíhají tradičně na vrcholku pod vysílačem. U plůtku vysílače jsme rozbalili obecní vlajku a sehnali všechny fryčovjáky, kteří buď přijeli s námi autobusem, nebo přišli svými cestami od Fryčovic a vznikla tak společná fotografie. Na vrcholku jsme se ohřáli u vatry a také u malého občerstvení, které na obvyklém místě na lavičce připravili manželé Adamovští a Šprlovi. Když už bylo všechno vypito a snězeno, vatra dohořela, tak jsme se společně vydali zpátky do Fryčovic a po osvědčené cestě po zkratce k bývalému motorestu a pak kolem kublákových rybníků k občerstvení v restauraci Chamrád, kde na nás čekal výborný guláš a pivo. V pozdních odpoledních hodinách již za tmy se poslední skalní rozcházeli do svých domovů. Děkuji Všem účastníkům za podporu této tradiční akce.

Za oddíl: Vraťa Konečný  PS: Natašo díky za fotky!