Novoroční přechod Palkovických hůrek 2013 - 39.ročník

Za nádherného počasí se 32 účastníků novoročního pochodu vydalo od rybárny v Rybí po žluté turistické značce a kolem Myslíkových lurd vystoupali na vrcholek hůrek, kde se účastnili společného setkání zástupců turistů z Palkovic, Myslíku, Kozlovic, Hukvald, Sklenova, Rychaltic, Chlebovic a Fryčovic na vrcholku Kubánkova. V 11.30 si společně zazpívali státní hymnu a poté byla zapálena vatra. Letošní sraz i díky krásnému počasí přilákal mnoho příznivců turistiky, ale i ty, kteří se na Nový rok vydali individuálně na vrcholek Palkovických hůrek a při výšlapu se kochali krásných výhledů do okolí. Kromě již vzpomenutých 32 účastníků, kteří šli z Rybího společně jsme potkali další jednotlivce z Fryčovic. Příznivci turistiky také měli možnost podpořit dobrou myšlenku a zakoupili si novoroční čtyřlístek. Po kamarádském setkání se účastníci vydalo zpět do Fryčovic po modré značce k Barborce a pak zkratkou k sauně. Zde sice komplikovaně podešli novou dálnici a kolem rybníků pana Kubláka zakončili akci v restauraci Chamrád u výborného guláše.

Pár fotek, které jsme pořídili během pochodu jsem umístil pod tímto článkem ve fotogalerii.

Za oddíl: Vraťa Konečný